Flétna

pondělí
14:30-15:00
5-8 let

Mgr. Darina Krausová

Lektor Mgr. Darina Krausová Hudbě se věnuji od dětství. Od 4 let jsem začala hrát na zobcovou flétnu a později jsem rozšířila své hudební dovednosti o hru na klavír, kytaru a ukulele. Vystudovala jsem pedagogickou školu se zaměřením na výuku na prvním stupni a hudební výchovu. Vedla jsem kroužky pro děti zaměřené na hru na zobcovou flétnu v mateřských školách a hru na kytaru a ukulele pro děti na základních školách. Stala jsem se také garantem a školitelem kurzů výuky hry na flétnu pro učitele mateřských škol. Kromě toho se věnuji hudbě i ve svém osobním životě. Vedla jsem dětské i dospělé smíšené sbory jak v České republice, tak i v zahraničí. Hudba je mým velkým koníčkem a mám radost, že mohu sdílet svou lásku k ní s dalšími lidmi.

Máte zájem o tento kroužek? Napište nebo zavolejte lektorovi.

darina.krausova@sofiaschool.cz

602956208

Popis kroužku

Kroužek Flétna se soustředí na získání a rozvoj základních hudebních dovedností potřebných pro hraní jednoduchých písní na zobcovou flétnu. Tento kurz je určený dětem ve věku od 4 do 7 let.

Na začátku kurzu dostane každý malý hudebník pracovní sešit speciálně vytvořený pro tento účel, který je bude provázet formou omalovánek a notových zápisů k jednotlivým písním během celého školního roku. Tento notový sešit obsahuje také hmaty, které pomohou dětem při domácím cvičení.

Hra na flétnu byla doporučená lékaři jako podpůrná terapie při astmatických onemocněních a dalších dýchacích problémech, proto do kurzu zahrnujeme důležitá dechová cvičení, která pomáhají dětem procvičovat správné dýchání „do bříška“.

Mým cílem je přiblížit dětem svět hudby co nejpřístupnější a hravou formou, získat jejich zájem a dát jim možnost se aktivně zapojovat.

Datum: 18.9. 2023 do 29.1.2024 ( 11.9.2023 ukázková hodina zdarma)

Počet lekcí: 17

Délka lekce: 30

Cena: 2800,- / pololetí

Kapacita: 10 osob

Místo: učebna A

Pomůcky: přezůvky, pití